AKTİF PVC PENCERE SİSTEMLERİ İNŞAAT VE İNŞAAT MALZEMELERİ PAZARLAMA SAN. VE TİC.LTD.ŞTİ. Telefon Numarası

Adres : Cihangir Mah. Ormanlı Cad. Salim Bey Sok. 1 Avcılar, İstanbul

Telefon : 0 (212) 5916043DİĞER FİRMALAR

  • ÇAKIRPEN Adres : Gümüşyaka Merkez Mah. Yalıköy Cad. 75 Silivri, İstanbul Telefon : 0 (212) 7215485
  • FURKAN PEN Adres : Altayçeşme Mah. Atatürk Cad. 84 Maltepe, İstanbul Telefon : 0 (216) 3831007
  • KARACAN Adres : Zümrütevler Mah. Seher Sok. 8 Dk:2 Maltepe, İstanbul Telefon : 0 (216) 4426883
  • ÖCP ÖZER CAM PLASTİK Adres : Tevfik Bey Mah. Hayırlı Cad. Küçük Sok. 6 Dk:1/B Küçükçekmece, İstanbul Telefon : 0 (212) 5419994
  • KEPENEKLER Adres : Fevzi Çakmak Mah. Gonca Sok. 19/B-C Küçükçekmece, İstanbul Telefon : 0 (212) 6245055

Bir ürün almak istiyorsunuz ve satıcı firma ile iletişime geçtiniz. Firma size elbette bazı kolaylıklar sağlamak isteyecektir, bu zincir bir mağazada olabilir veya bir butik işletmede olabilir. Ancak mutlaka rakip firmaları araştırarak alışverişinizi yapmanızı öneririz, çünkü eğer aynı ürün daha uygun fiyata rakip firmada bulunuyorsa değerlendirmenizde fayda olacağı kanaatindeyiz.

Özellikle kriz anlarında, ki bunu covid 19 ( Corona ) virüsü esnasında sıkça gördük, fahiş fiyatta ürün satan satıcılar gözükmektedir. Bu satıcılar eğer gerçekten çok uçuk fiyatlara ürün satıyorlarsa mutlaka yetkili makamlara bu durumu bildirin ve kötü niyetli satıcıların cezalandırılmasına katkıda bulunun.

Bir alışveriş iptali yaparken satıcı size bazı zorluklar çıkarabilir, burada asla yılmayın. Eğer haklarınızı bilen bir tüketici iseniz satıcı eninde sonunda pes edecektir. Eğer satıcı sizi bir şekilde ikna edip gönderirse, mutlaka yetkili tüketici mahkemeleri ve tüm ilçe kaymakamlıklarında bulunan tüketici hakem heyetine mutlaka başvurun. Unutmayın alıcı olarak cayma hakkınız resmi olarak kanunlarla düzenlenmiştir.

Firmalar ile yapacağınız hizmet sözleşmeleri olmazsa olmazdır. Alacağınız hizmet için kesinlikle elinizde firmanın kaşe ve yetkilisinin imzası olan bir sözleşme olmalı ki, daha sonra yaşayacağınız mağduriyetlerde bu sözleşme sizi koruyabilsin. Eğer firma size uygun olmayan bir hizmet verirse, tüketici hakem heyetlerine başvurabilirsiniz.

Bir düğün salonunda düğün hizmeti almak veya bir araç kiralama şirketinden araç kiralamak. Bu ikisi arasında hiçbir fark yok, her ikisinde de hizmet alıyorsunuz. Veya bir ev nakliyat hizmeti ile bir kuru temizleme arasında da hiçbir fark yok. Aldığınız hizmet için haklarınızı bilmeniz ve kendinizi savunmanız gerekmektedir.

Etiketler:

Bir yorum bırakın